Різновиди цоколів для ламп та їх маркування
Цоколь лампи – обов'язкова деталь конструкції світлового приладу, який забезпечує встановлення та живлення лампи завдяки струмопровідним контактам. Трапляються металеві, пластмасові, керамічні цоколі. Також трапляються скляні цоколі, які плавно переходять у плафон.
У процесі науково-технічної революції стали з'являтися нові види цоколів, у відповідність до удосконаленням і зміною конструкції ламп, що випускаються Тип цоколя маркується латинськими літерами і цифрами, кожна з яких має свій сенс.Перша буква позначає тип цоколя, а якщо на маркуванні є друга буква – означає кількість контактів.Не будемо вас знайомити з існуючими маркуваннями, їх насправді досить багато, і запам'ятати буде складно. Ось деякі з найпопулярніших технічних рішень цоколя:
Серед усіх вищезгаданих типів можна виділити дві найбільші групи цоколів, які розглянемо.
Різьбові
Різьбові (Е) – ще їх називають цоколями Едісона. Найпопулярніший тип серед користувачів, конструкція якого із самого початку свого винаходу стала вдалою та практичною. Різьбові цоколі можна побачити на всіх відомих лампах розжарювання, а зараз також на енергозберігаючих світлодіодних світильниках, хоча стандарти мало чим відрізняються. Так наприклад у світлодіодній лампі маркування E14U говорить про те, що це енергозберігаючий тип лампи з різьбовим цоколем, діаметр якого дорівнює 14 мм.
Штикові
Штиковий цоколь з маркуванням «G» раніше використовувався при виробництві невеликих галогенних та люмінесцентних ламп. Штикові цоколі можуть відрізнятися розмірами між контактами, на що слід звертати увагу під час вибору пристрою. Різниця навіть у кілька міліметрів між контактами може спричинити непрацездатність цоколя. Відстань між контактами позначається після літери G, і вона може бути різною, залежно від типорозміру цоколя.
Лампи без маркування цоколя: як бути з ними?
Крім стандартних цоколів, існує ціла низка нестандартних конструкцій, які найчастіше зустрічаються в так званих проекційних лампах. Сюди можна зарахувати цоколі (К) з кабельним з'єднанням або (Н) цоколі для ксенонових ламп. В окремих випадках маркування наноситься на лампі, виходячи з якого підбирається відповідний тип цоколя.
На приклад:
• MR16 – популярний типорозмір для ламп розжарювання та галогенних освітлювальних приладів із відбивачем. У таких пристроях застосовуються штиркові цоколі.
• R50 - Різновиди рефлекторних ламп для спрямованого світла з діаметром лампи 50 мм. На таких приладах встановлюються цоколі різьбові.
• 2D - невеликі люмінесцентні лампи з цоколем G10q або GR8.
Насправді, існує величезна кількість цоколів для ламп і досить непросто їх уніфікувати, тому що багато цоколів створювалися під конкретні лампи, які зараз або не випускаються, або суттєво удосконалилися. Це стосується цоколів для галогенів, розжарювання, світлодіодних ламп. Останні користуються особливим попитом через довговічність та енергоефективність – це якщо правильно підібрати цоколь.
Компанія «Пауерлюкс» пропонує до реалізації широкий асортимент цоколів для енергозберігаючих ламп. Надаємо індивідуальні знижки в залежності від кількості замовленого товару. На всю продукцію додаються сертифікати відповідності та поширюється гарантія на строк до 2 років. При виникненні гарантійного випадку потрібно звернутися до нашого сервісного центру, при цьому товар повинен перебувати в оригінальній коробці, з чеком та заповненим гарантійним листом.