Висвітлення аеропортів – комфорт, безпека персоналу та пасажирів
Щоб правильно організувати величезний пасажиропотік в аеропортах, необхідно забезпечити якісне освітлення всередині будівлі та прилеглої до аеродрому території. Трапляються випадки, коли пасажирам доводиться довгий час чекати на рейс в аеропорту. Тому дуже важливо організувати комфортне освітлення, щоб пасажири відчували себе захищеними і не нервували через затримки літака. Для ефективної роботи персоналу аеропорту якість освітлення так само важлива.
Висвітлення в аеропортах організовується з урахуванням правил та норм охорони праці. З 2002 року в Україні діє система якості освітлення ISO 8995, в якій прописані всі норми та вимоги до організації освітлення для різних приміщень:
• термінали,
• зали прильоту та відльоту,
• ескалатори,
• електронне табло з інформацією про рейси,
• зали очікування та зустрічей,
• диспетчерські пульти.
Для організації освітлення аеродромів та злітних смуг широко застосовуються світлодіодні прожектори. З їх допомогою забезпечується безпека при посадках та зльотах повітряних суден уночі або в умовах недостатньої видимості. Сучасні ЛЕД прожектори стійкі до суттєвих вібрацій, що виникають під час посадки або зльоту повітряного транспорту, забезпечуючи рівномірну світловіддачу. На аеродромах встановлюють світлодіодні прожектори з індексом пилу-вологозахисту не нижче IP68, що унеможливлює попадання всередину приладу вологи та дрібних механічних частинок, тим самим продовжуючи термін експлуатації освітлювальних приладів..
Види світильників – основні групи приладів
Для організації освітлення внутрішніх приміщень використовуються різні освітлювальні прилади:
1. Загальне висвітлення. Освітлювальні прилади, що працюють постійно і дають надійне, якісне та стійке до перепадів напруги світло. У залах очікування, диспетчерських, на ескалаторах, враховуючи архітектурно-мистецьке оформлення приміщень, потрібно забезпечити необхідний рівень та насиченість світлом.
2. Прилади для підсвічування евакуаційних та аварійних виходів. До таких приладів пред'являються особливі вимоги щодо якості світла – його має бути достатньо для орієнтування людей у будівлі у разі аварії загального освітлення чи евакуації працівників та пасажирів із будівлі. Евакуаційне освітлення використовується в операційних залах, кімнатах відпочинку, для маркування шляхів евакуації, перонних галереях, тунелях, переходах та сходах. Рівень освітленості аварійних світильників має становити щонайменше 0,5 Лк.
3. Декоративне освітлення. Щоб підкреслити дизайн та створити загальний стиль оформлення внутрішніх приміщень будівлі, використовуються декоративні світильники як підсвічування локальних зон, предметів інтер'єру тощо.
Вимоги до освітлювальних приладів для аеропортів:
• наявність сертифікатів;
• високий коефіцієнт світловіддачі;
• просте обслуговування;
• тривалий термін експлуатації.
Всім вищезгаданим умовам відповідають світлодіодні світильники, представлені в онлайн каталозі інтернет-магазину «Паверлюкс». Ми безпосередньо співпрацюємо з перевіреними постачальниками освітлювального обладнання, яке відповідає всім вимогам освітлення аеропортів. Ми реалізовуємо лише сертифіковані світлодіодні прилади, якість яких підтверджується сертифікатами відповідності та гарантією від виробника.
Для постійних та оптових покупців розроблено програми лояльності, що дозволяють економити на покупках. Звертайтеся, що наші консультанти підберуть світильники під конкретні завдання.