Світлодіодне освітлення теплиць. Як вибрати LED лампи для теплиці?
Для можливості вирощування різних рослин у зимовий час, потрібно створити оптимальні умови: вологість та температуру ґрунту. Але цього замало хорошого зростання рослин. Через короткий світловий день, рослини недоотримують енергію сонця для нормального фотосинтезу і відповідно зростання. Тому важливо організувати якісне освітлення теплиці.
На сьогоднішній день для організації ефективного освітлення теплиць все частіше використовують світлодіодні лампи, які випромінюють світло у потрібному спектрі, що дозволяє мінімізувати ризики захворювань, знизити час дозрівання культури, покращити показники врожайності тощо. Ефективність світлодіодних ламп для освітлення теплиць порівняно з іншими освітлювальними приладами вже доведена на практиці і в теорії.
Переваги світлодіодних випромінювачів для освітлення теплиць
Вагомою перевагою ЛЕД ламп перед газорозрядними або люмінесцентними освітлювальними приладами є можливість створення оптимального співвідношення синього та червоного світла, що підходить для всіх без винятку культур.
Інші плюси світлодіодів:
• мінімальна витрата електроенергії;
• достатня інтенсивність потоку світла;
• тривалий термін експлуатації (до 80 000 годин);
• високий ККД (более 95%);
•низька пульсація та мерехтіння світла;
• екологічна безпека (прилади не містять ртуті).
Устройство светодиодных приборов
Світлодіоди для освітлення теплиць включають випромінювачі червоного і синього кольорів, об'єднаних в один ланцюжок (послідовно або паралельно). Для встановлення потужних світлодіодних ламп, щоб уникнути перегрівання, прилади поміщають у спеціальний радіатор, що має гарний тепловідведення.
Світлодіоди підключаються через драйвер, що складається з імпульсного випрямляча та обмежувача змінного струму. У деяких різновидах ЛЕД ламп можуть встановлюватися мікроконтролери для зручності управління процесом освітлення.
Розрахунок параметрів світлодіодних ламп для освітлення теплиць Перед покупкою світлодіодних ламп для теплиць необхідно враховувати низку параметрів, які прямо чи опосередковано впливатимуть на якість освітлення та відповідно зростання рослин:
• висота підвісу світильників;
• потужність освітлювальних приладів;
• тип рослини (для кожного сорту потрібна різна інтенсивність світла);
• площа зони освітлення.
Взявши до уваги вищенаведену інформацію можна приступати до розрахунків світлодіодних світильників, використовуючи формулу: F = (E * S) / КИ где,
• F — інтенсивність потоку світла у Люменах;
• E — величина освітленості в Люксах;
• S — площа освітлюваної зони в квадратних метрах;
• КИ – понижувальний коефіцієнт (рівний 0,4-0,8 залежно від типу відбивача).
Поради щодо вибору та застосування
При виборі джерел світла для теплиць рекомендуємо зупинити свій вибір світильниках, що дозволяють регулювати щільність променя світла та перемикати спектри кольору. Вони підійдуть будь-якого типу рослин. Для організації ефективного освітлення застосовуйте рефлектори та відбивачі – це дозволить зменшити кількість приладів та зменшити вартість їх утримання та обслуговування.
І найголовніше. Як і в будь-якій іншій справі, тут важливо дотримуватися норм і не перестаратися. Адже надлишок світла також шкідливий для рослин, як і його нестача. Включайте світлодіодні світильники взимку не більше 12-15 годин на добу, враховуючи сорт і тип рослин, що вирощуються.
Наше підприємство, на сьогоднішній день, є одним з провідних імпортерів в Україні, що спеціалізуються на продажі світлодіодної світлотехнічної продукції. Наші менеджери запропонують вам індивідуальне рішення.